15 rzeczy, które robią ludzie Silni Psychicznie

Ostatnio natrafiłam na bardzo fajnego bloga, na którym można znaleźć dużo motywujących artykułów. “15 rzeczy, które robią ludzie Silni Psychicznie” to temat, który bardzo przypadł mi do gustu i zdecydowałam się nim z wami podzielić.

Czytając listę tych rzeczy, tak sobie myślę, że wielu z nas patrząc na ludzi sukcesu lub kogoś z osiągnięciami jakie sami chcielibyśmy mieć, myśli sobie: “jak fajnie mu się powiodło”, “co za zdolna osoba”, “ale miał szczęście, albo pieniądze”…. Ale prawda jest taka, że ludzie którzy spełniają swoje marzenia lub realizują swoje plany bardzo ciężko na to pracują i za tym całym sukcesem kryje się wiele wyrzeczeń, ciężkiej pracy, niewygody a czasem też bólu. Uważam, że główną przyczyną jaka doprowadziła tych ludzi na szczyty jest samodyscyplina! Nic poza tym. I jeśli tak jest to chyba każdy z nas mógłby robić to co by chciał i każdy z nas mógłby realizować swoje plany i cele. Lecz jeszcze wielu z nas woli nie brać odpowiedzialności za swoje życie i mówić sobie, że im po prostu się nie udaje, albo że mają pecha lub inne nieszczęsne okoliczności życia.

Nie ma chyba rzeczy jakiej nie mógłbyś się nauczyć w życiu. Skoro inni ludzie coś robią to dlaczego ty nie mógł byś tego zrobić? Często na Twojej drodze stoi jednak strach i nawet nie zdajesz sobie z niego sprawy. Każdy z nas żyje według swoich zasad i często wymaga od siebie, bądź od życia, nowych rzeczy i osiągnięć. Ale jak to powiedział kiedyś pewien mądry człowiek (już nie pamiętam nazwiska):

“Aby osiągnąć coś czego jeszcze nie osiągnąłeś, musisz się stać kimś kim jeszcze nie byłeś, musisz nauczyć się czegoś, czego nigdy nie umiałeś i zastosować coś czego jeszcze nie stosowałeś”

Czyli zrobić coś czego do tej pory nie robiłeś. Tylko pytanie jest takie: Czy jesteś na to gotowy? Nie każdy jest, dlatego wielu z nas stoi miesiącami i latami w jednym miejscu. I to jest ich decyzja, że nie poruszają się do przodu. Nikt im tego nie narzucił, każdy ma wybór co chce zrobić ze swoimi emocjami, myślami i życiem. Jednak by dojść tam gdzie dochodzą ludzie sukcesu trzeba być silnym psychicznie. I to też jest cecha, której możesz się nauczyć. Oczywiście niektórym przychodzi to łatwiej, niektórym trudniej, ale każdy z nas, krok po kroku może wypracować w sobie to czego brakuje nam do bycia szczęśliwszym. Trzeba tylko wprowadzić w nasze życie dyscyplinę, która pomoże nam stać się tym kim byśmy chcieli 🙂

XIAOYI

15 rzeczy, które robią ludzie Silni Psychicznie

1. Wiedzą kiedy iść na przód.
2. Używają swojego strachu jako motywacji do działania.
3. Wiedzą, że porażka jest częścią sukcesu.
4. Szkolą swoje umysły, by zobaczyć dobro we wszystkim.
5. Są wytrwali w swoich celach.
6. Zaczynają zanim są gotowi lub pewni.
7. Nie przyjmują niczego osobiście.
8. Wierzą w siebie.
9. Nie próbują się dopasować.
10. Pozwalają sobie na bycie początkującym.
11. Nie robią tego czego nie chcą robić.
12. Cieszą się z sukcesu i szczęścia innych.
13. Nie potrzebują powodu by pomóc innym.
14. Są zatwardziali w swojej unikalnej jaźni.
15. Akceptują to czego nie mogą zmienić.

Nie zapominajmy przy tym wszystkim by być wrażliwym, współczującym i dobrym dla siebie i świata. Jesteśmy w stanie połączyć wszystko nie krzywdząc innych i w pełni cieszyć się życiem.

English Source

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Scroll to top