6 powodów dlaczego aromaterapia nie działa?

 

  1. Korzystasz z olejków zapachowych, a nie eterycznych

Dobrej jakości olejki, wbrew pozorom, nie są łatwo dostępne. Szybciej dostaniesz olejek o zdecydowanie wątpliwym składzie niż coś, co naprawdę może pomóc w chorobie. Zanim więc zniechęcisz się do olejków, sprawdźcie, czy naprawdę masz do czynienia z naturalnym, 100% stężonym olejkiem eterycznym. Kluczowym wyznacznikiem jest tutaj najczęściej po prostu cena - prawdziwy olejek eteryczny, np. z tymianku, dostaniesz za minimum kilkadziesiąt złotych, na pewno nie za kilkanaście.

  1. Zamiast dyfuzora, używasz kominek

Wiele olejków eterycznych traci część swoich właściwości w temperaturach powyżej 40 stopni Celsjusza, co może zmniejszyć ich skuteczność lub zmienić ich właściwości aromatyczne. Dodatkowo olejki cytrusowe mogą pod wpływem ciepła wytwarzać związki chemiczne szkodliwe dla zdrowia. Tak więc bardzo często aromat olejku pozostaje ale jego właściwości nie. 

  1. Stosujesz tylko jedną metodę podawania olejków

Olejki eteryczne to często BARDZO mocne substancje. Jednak w przypadku na przykład przeziębień, sama dyfuzja może nie być wystarczająca, żebyś szybko poczuła efekty. W wielu sytuacjach zaleca się jednocześnie dwie lub trzy metody stosowania olejków eterycznych. Do dyfuzji dodaj nakładanie miejscowe olejków, kąpiele, okłady, masaże lub inne formy miejscowego używania olejków. W wyjątkowych sytuacjach jeśli jest to konieczne zażyj olejki także wewnętrznie (tylko olejki dōTERRA).

  1. Nie czujesz zapachu, więc uważasz, że olejek nie działa

Nie myl olejków eterycznych z perfumami i olejkami zapachowymi. Molekuły zapachowe z olejków eterycznych działają na poziomie biochemicznym, dlatego nie musisz ich czuć, żeby naprawdę pomagały. Są też pozbawione syntetycznych wzmacniaczy aromatów, dlatego to naturalne, że zapach staje się dla nas w którymś momencie niewyczuwalny.

  1. Używasz niewłaściwego olejku

Olejki to cudowne substancje, ale lepiej działają jeśli znasz ich skład chemiczny lub przynajmniej wiesz, który olejek zastosować w danej sytuacji. Nie każdy olejek działa na wszystko ale na dany problem możesz dopasować kilka różnych olejków. Edukuj się ze mną a będziesz wiedziała jakimi olejkami się wspierać.

  1. Nie używasz olejków 

Bardzo często osoba, która ma najwięcej do powiedzenia nigdy nie używała olejków, nie zapoznała się z badaniami, które są dostępne, nie poznała składu chemicznego olejków, nie wie jak na nasz organizm wpływają składniki chemiczne zawarte w olejkach, pomimo że te same a składniki może stosować w lekach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Scroll to top