Zestaw doTERRA pozytywnie wpływający na nastrój

To zestaw idealny na jesienną chandrę, która czasem ciągnie się do marca. Niektórych może dopaść także latem, gdy wracamy po długich wakacjach do domu i trzeba oswoić się z tym, że wychodząc na zewnątrz nie mamy ciepłego piasku pod stopami 🙂 W tym artykule przedstawię Ci jak poradzić sobie z gorszym nastrojem, albo jak wspierać już dobre samopoczucie. W takiej sytuacji na pomoc przychodzi nam Zestaw pozytywnie wpływający na nastrój. Tak to jest oryginalna nazwa zestawu 🙂 i nie jest bez znaczenia.

W pierwszej części tego wpisu opiszę pokrótce jak wpływają olejki na nasze ciało i mózg a potem opiszę jak każdy z olejków z zestawu może Cię wspierać.

Jak działają olejki eteryczne i jak to możliwe, że poprawiają nasz nastrój:

Gdy wąchamy olejek eteryczny, dochodzi do procesu znanego jako aromaterapia, który wpływa na nasz mózg i układ nerwowy. Oto, jak ten proces może wyglądać:

  1. Cząsteczki olejku eterycznego dostają się do naszych nozdrzy, gdzie aktywują receptory węchowe zlokalizowane w błonie śluzowej nosa.
  2. Aktywowane receptory węchowe wysyłają sygnały nerwowe do obszarów mózgu związanych z węchem, takich jak obszar limbiczny.
  3. Układ limbiczny ma kluczowe znaczenie dla emocji, pamięci i reakcji na bodźce. Olejki eteryczne wpływają na układ limbiczny, co prowadzi do wywołania określonych emocji lub stanów psychicznych.
  4. W układzie limbicznym molekuły z olejków eterycznych hamują lub pobudzają produkcję, uwalnianie lub działanie neuroprzekaźników, takich jak serotonina czy endorfina odpowiedzialnych za smutek, radość, lepszy sen a nawet ból. Prowadzi to do relaksu, zmniejszenia stresu lub poprawy snu.

Tak więc wiadomo, że olejki mają wpływ na nasz nastrój! Teraz zapoznaj się z tym pięknym zestawem i pomyśl kiedy i jak użyjesz dany olejek 😀
W tym poniższym wpisie zobacz koniecznie Jak stosować olejki eteryczne? Przykłady stosowania olejków

BALANCE - harmonia i ugruntowanie

Zaczynamy od Balance! - mój ukochany, ulubiony, pachnący iglastym lasem olejek eteryczny, którym mogłabym się smarować każdego dnia o każdej porze i lać go do wanny hektolitrami. doTERRA Balance to mieszanka o słodkim, drzewnym, lekkim, świeżym aromacie.

Skład: Świerk, Drzewo Ho, Kadzidło, Wrotycz Marokański, Niebieski Rumianek, Osmantus oraz frakcjonowany olej kokosowy.

Wiele olejków z tej mieszanki było używanych od tysięcy lat, aby zrównoważyć emocje, złagodzić niepokój oraz zharmonizować umysł i ciało.

Kadzidło  - używane w ceremoniach religijnych na całym świecie, sprzyja relaksacji, pozytywnemu nastrojowi i silnemu połączeniu ciała z umysłem
Świerk - pomoże złagodzić stres i pomóc z zablokowanymi emocjami
Drzewo Ho - ma silne właściwości uspokajające i uziemiające
Wrotycz Marokański - kojąco wpływa na nasz układ nerwowy
Niebieski Rumianek - spokojny i pocieszający olejek eteryczny pomaga złagodzić uczucie rozczarowania, zmartwienia i zniechęcenia

Sama widzisz, że wszystkie olejki z tej mieszanki zbawiennie wpływają na nasze samopoczucie. W związku z tym, że te olejki eteryczne zmieszane są z olejem kokosowym, jest to łagodny olejek i bezpieczny także dla małych dzieci. 

Balance wspomaga uczucie opanowania i równowagi emocjonalnej. Regularne stosowanie tego olejku zapewnia harmonię ciała i umysłu, daje poczucie spokoju, wycisza oraz pozwala się zrelaksować, gdy tylko tego potrzebujemy. Najbardziej popularnym zastosowaniem tego olejku jest wsmarowanie go w podeszwy stóp co wspiera ugruntowanie z samego rana, oraz inhalowanie z dłoni w celu wyciszenia emocji. Choć ja osobiście wolę go wąchać z buteleczki, dyfuzować lub smarować się z buteleczki roll-on, to są osoby, które uwielbiają jego zapach prosto z butelki. Możesz dodać go do relaksującej kąpieli lub użyć do masażu ciała. Tak samo jak inne olejki, jeżeli chcesz się nim otulać w każdej chwili - użyj go jako perfum. Ta mieszanka równoważąca emocje jest doskonałym olejkiem do stosowania podczas relaksacji, medytacji lub praktyk jogi. Relaks dla ciała zaczyna się od umysłu. Pomóż swojemu ciału zrelaksować się, koncentrując się najpierw na emocjach. 

Zacznij dobrze dzień i po przebudzeniu nałóż jedną lub dwie krople olejku na podeszwy stóp. Pomoże to stworzyć uczucie spokoju i wyciszenia w ciągu dnia. Można go również nakładać na stopy lub smarować splot słoneczny w ciągu dnia, aby zmniejszyć uczucie stresu.

  • przed pójściem spać nałóż olejek na podeszwy stóp. Ta uspokajająca i kojąca mieszanka zapewni spokojny sen
  • jeśli od czasu do czasu odczuwasz niepokój, nałóż Balance na nadgarstki i szyję. Przygotuj mieszankę w butelce roll-on dla łatwiejszego użycia
  • za mało czasu na złapanie oddechu w ciągu dnia? Aby uzyskać chwilę ciszy i spokoju w krótkim czasie, nałóż jedną krople olejku na dłonie, rozetrzyj i przyłóż je do nosa, oddychając głęboko skup się na oddechu i długim wydechu. Możesz również wąchać olejek z buteleczki
  • w chwilach, kiedy potrzebujesz czasu na relaks i regenerację sił, dodaj kilka kropli Balance z solami Epsom do wody w wannie lub brodzika prysznica. Pomoże rozluźnić ciało i zapewni ukojenie emocjom

Skupienie i koncentracja
Nałóż 1-3 krople na skronie i punkty tętna
Stres i niepokój
Nałóż 1-3 krople na punkty tętna i skronie lub na podeszwy stóp
Medytacja
Nałóż 1-2 krople na nadgarstki i skronie
Problemy neurologiczne
Nałóż 2-4 krople na podeszwy stóp
Zapalenie wywołane stresem
Wdychaj 2-4 krople ze złożonych dłoni, nałóż na podeszwy stóp

SERENITY - wyciszenie i sen

Skład: Lawenda, Słodki Majeranek, Rumianek Rzymski, Ylang Ylang, Drzewo Sandałowe, Drzewo Cedrowe, Wetiweria, Wanilia.

Lawenda - rozładowuje napięcie i łagodzi uczucie niepokoju
Majeranek - koi emocje
Rumianek Rzymski - uspokaja, relaksuje i wycisza ciało i umysł
Ylang Ylang - podnosi nastrój, jednocześnie działając uspokajająco, antydepresyjnie
Drzewo Sandałowe - drzewny, ziemisty i relaksujący
Drzewo Cedrowe - uspokaja nerwy
Wetiweria - jeden z najbardziej uziemiających olejków eterycznych
Wanilia - łagodzi zmartwienia i zachęca do uczucia miłości i połączenia

Ta relaksująca mieszanka zawiera olejki eteryczne, o uspokajającym i wyciszającym działaniu, które są często używane do łagodzenia stresu, nerwowości i niepokoju, pomagając ciału odprężyć się i lepiej spać. 

Dominującym składnikiem chemicznym Serenity jest Linalool i szereg estrów - wszystkie są silnymi środkami uspokajającymi i wyciszającymi. Pomaga wyciszyć cały układ nerwowy, jest szczególnie pomocna w przypadku ADHD i uzależnień, ale także na takie emocje jak złość i niepokój oraz wahania nastroju, stres, nadpobudliwość, bezsenność, nadaktywność psychiczną, zmęczenie, zgrzytanie zębami, swędzenie skóry i napięcia w ciele.

Problemy z zasypianiem
Nałóż 1-2 krople na skronie, ramiona, nadgarstki i podeszwy stóp i rozpylaj w dyfuzorze ustawionym na podłodze przy łóżku (wtedy mgiełka wyczuwalna jest jeszcze intensywniej).
Bezsenność
Wmasuj w pępek, stopy i szyję. Dyfuzuj już pół godziny przed snem i w trakcie nocy aby uspokoić nadaktywny umysł i ciało
Stres
Nałóż 1-2 krople na punkty pulsacyjne, weź krople na dłoń, rozetrzyj i wdychaj lub wdychaj z butelki, skup się na głębokim wdechu i wydechu. Rozpylaj też w dyfuzorze. Nakładaj pod nos, na plecy, stopy i na kark. Kilka kropelek dodaj do kąpieli w wannie, na poduszkę lub piżamę
Swędząca skóra
Nałóż 1-2 krople z olejem nośnym na dotknięte obszary
Złość i niepokój
Wmasuj 1-2 krople w skórę karku
Równowaga hormonalna i wahania nastroju
Nanieś 1-2 krople na punkty pulsacyjne lub rozpylać w dyfuzorze

Citrus Bliss - dawka energii i motywacji

Skład: Dzika Pomarańcza, Cytryna, Grapefruit, Mandarynka, Bergamotka, Klementynka, Wanilia.

Dzika Pomarańcza - podniesie cię na duchu
Cytryna - pomoże ci przezwyciężyć zmęczenie psychiczne i zwiększa skupienie
Grapefruit - pomoże zadbać o ciało i doda pozytywnej energii
Mandarynka - dodaje energii, radości i kreatywności
Bergamotka - ma silne właściwości uspokajające, ułatwia głęboka refleksję
Wanilia - regeneruje, przynosi inspirujące poczucie obfitości i dobrobytu

Olejki cytrusowe składają się głównie z d-limonenu, naturalnego środka dopaminergicznego dlatego ta mieszanka jest wyjątkowa bo w swoim składzie ma aż sześć cytrusów. Po jej użyciu będziesz czuła się zadowolona i energiczna, ponieważ pobudza neuroprzekaźniki odpowiedzialne za szczęście. Zwiększa apetyt ale to nic dziwnego bo sam jej skład powoduję, że ma się ochotę skosztować tych owoców a jej zapach tylko to podkręca.
Błogie aromaty tej mieszanki rozbudzą twoją kreatywność. Pomogą ci wydobyć artystyczną ekspresję i śmiałość, by mieć odwagę w tym, co tworzysz.

Unikaj ekspozycji na słońce przez 24 godziny po zastosowaniu miejscowym - ta zasada dotyczy wszystkich olejków cytrusowych.

Brak kreatywności i inspiracji
Wdychaj 2 krople ze złożonych dłoni w łódeczkę lub wmasuj w kark
Obniżona energia
Nałóż 2 krople na punkty pulsacyjne lub rozprowadź
Poranna huśtawka nastrojów
Rozpyl 5-10 kropli rano przy łóżku lub wdychaj ze złożonych dłoni
Drenaż limfatyczny
Nałóż 3-4 krople na spód stóp
Stres, lęk i niepokój
Wdychaj 2 krople ze złożonych dłoni lub nakładaj na punkty tętna
Depresja i przygnębienie
Wdychaj 2 krople ze złożonych dłoni lub rozprowadź 5-10 kropli po ciele

ADAPTIV - adaptacja, spokój i relaks

Skład: Dzika Pomarańcza, Lawenda, Copaiba, Mięta, Magnolia, Rozmaryn, Neroli

Dzika Pomarańcza - podniesie cię na duchu, doda energii
Lawenda - działa kojąco na układ nerwowy, silnie uspokaja
Copaiba - pozytywnie wpływa na nastrój, pomoże ci pozbyć się krzywdzącego poczucia wstydu i winy
Mięta - dodaje energii i odwagi, orzeźwia, pomaga w skupieniu i jasności umysłu
Magnolia - uspokaja, tworzy czułe miejsce w sercu, aby nauczyć się ważnych lekcji
Rozmaryn - regeneruje, pomoże ci pogłębić wiedzę i przejść na kolejne etapy życia
Neroli - olejek relacji i związków, wnosi do relacji bliskość i zaufanie

Wstępne badania wykazały, że zapach lawendy, kluczowego składnika Adaptive, tworzy środowisko odpowiednie do wykonywania zadań wymagających stałej uwagi. Niezależnie od tego, czy czujesz się zmęczona, niespokojna, niezdecydowana czy rozdrażniona, ta mieszanka uspokajająca jest wspaniałą opcją, która pomoże Twojemu ciału i umysłowi zachować równowagę. Kiedy stres i napięcie wydają się nieubłagane, Adaptiv jest idealnym rozwiązaniem. Wspiera w tym, aby czuć się komfortowo w nowym otoczeniu lub sytuacjach. Pomaga poprawić nastrój, uzupełnia efektywną pracę i naukę, zwiększa poczucie spokoju, łagodzi i podnosi na duchu, uspokaja i relaksuje. Wspiera nas także wtedy, gdy dopiero szykujemy się na to, by zmierzyć się z trudnym zadaniem. Wówczas pomaga skoncentrować się na nadchodzącym wyzwaniu, wykonać je z energią, w skupieniu oraz w spokoju. Działa nie tylko na poziomie emocji, ale i umysłu, otwierając go na wykonanie danego zagadnienia, bez zbędnego angażowania naszych uczuć, pomagając podejmować racjonalne decyzje.


Lęk
Nałóż 2 krople na dłonie i podstawę czaszki. Rozpylaj przez cały dzień.
Depresja
Wmasuj 1-3 krople na podstawę czaszki i splot słoneczny.
Zespół stresu pourazowego
Rozetrzyj 1-2 krople na wewnętrznej stronie ramion i na podstawie czaszki.
Nadpobudliwość
Dyfuzuj i wcieraj 2 krople w podeszwy stóp

EMOCJE I OLEJKI Z TEGO ZESTAWU

BALANCE

Balance to przede wszystkim połączenie olejków drzewnych i korzeni. Drzewa żyją chwilą obecną, nie spieszą się, są stabilne. Miękka energia tej mieszanki jest doskonała do uspokajania nadaktywnych dzieci, które mają trudności z uspokojeniem. To także wspaniałe lekarstwo dla tych, którzy potrzebują na nowo połączyć się ze swoimi korzeniami. Równowaga wzmacnia połączenie z dolną częścią ciała i z ziemią. Połączenia te są szczególnie ważne, gdy wyższe zdolności są nadużywane z powodu nadmiernego myślenia, mówienia lub aktywności duchowej.

Równowaga jest szczególnie odpowiednia dla osób, które starają się uciec od życia poprzez rozłączenie lub oddzielenie. Osoby takie mogą unikać długotrwałych zobowiązań w pracy lub związkach, woląc zamiast tego dryfować. Ta mieszanka przypomina, że aby zrealizować swoje prawdziwe marzenia i pragnienia, musisz pozostać skupiona na celu, dopóki nie zostanie on urzeczywistniony w świecie fizycznym. Równowaga uczy prawdziwej wytrwałości, pomagając pozostać obecnym z konkretnym planem lub pomysłem, dopóki nie zostanie on ucieleśniony. Utrzymując wewnętrzną siłę i hart ducha, Balance uczy jak uziemiać swoją energię i manifestować swoją wizję z "cierpliwością drzewa".

 

SERENITY

Serenity ma potężny wpływ na umysł i serce. Jest to wyjątkowo uspokajająca mieszanka, która zachęca ludzi do porzucenia uczucia stresu i niepokoju. Ma niesamowite właściwości uspokajające dla umysłu i serca. Serenity wspiera tych, którzy zmagają się z nadaktywnym umysłem i niezdolnością do odpoczynku. Od poczucia odpowiedzialności po niepokój. Pomaga uspokoić umysł, uwolnić niepokój i zaprosić spokój. Kiedy zaczynamy nadmiernie utożsamiać się z obowiązkami lub obawami, tworzymy stany emocjonalne, które nie wspierają właściwego wypoczynku, relaksu i odprężenia. Kierując się ciągłymi naciskami i uczuciem przeciążenia, staramy się nadążyć za wymaganiami swojego życia. Ta mieszanka cudownych olejków, pomaga utulić stany, które często są przyczyną niepokoju, stresu i braku równowagi. Serenity zachęca, by najpierw ponownie się ze sobą połączyć i odkryć spokój, który jest już w nas. Zachęca do poświęcenia czasu i przestrzeni na prawdziwą odnowę. Delikatnie przypomina również, że inni często wpadają w podobne cykle nierównowagi i zachęca do okazywania współczucia i akceptacji niosąc poczucie spokoju, które pozwala na osobistą refleksję i uzdrowienie emocjonalne.

CITRUS BLISS

Citrus Bliss działa jak potężny dopalacz, przywraca motywację, gdy jej brakuje. Połączenie olejków w nim zawartych działają wspaniale w przypadku letargu, zniechęcenia, przygnębienia lub niskiej woli życia. Kiedy dusza traci połączenie z życiową magią, ta mieszanka pomaga przywrócić iskrę.

Inspiruje również kreatywność, ponieważ każda dusza ma potrzebę tworzenia. Ta mieszanka inspiruje twórczą ekspresję, łącząc ludzi z ich wewnętrznym dzieckiem i naturalnym zmysłem twórczym. Pomaga w obfitym i spontanicznym życiu oraz zachęca do zabawy i ekscytacji z prostych rzeczy. Cytrusowa rozkosz może zmotywować do wykorzystania prawdziwej twórczej mocy poprzez uwolnienie się od starych ograniczeń i niepewności. Cytrusy wnoszą do życia kolor i wyobraźnię. To połączenie olejków przywraca zaufanie do siebie i swoich dzieł. Citrus Bliss rozpala ogień osobowości i napełnia serce kreatywnością i radością.

 

ADAPTIV

Adaptiv został opracowany, aby pomóc w stanach lękowych. Dodaje otuchy i spokoju, gdy ktoś wpada w cykle napięcia, zamartwiania, troski lub niepokoju. Kiedy ludzie doświadczają długotrwałego stresu lub traumatycznych doświadczeń, ciało umysłowe reaguje nadmierną czujnością, aby chronić je przed przyszłymi krzywdami. Ten stan jest przeciwieństwem dobrego samopoczucia i pozytywnego funkcjonowania. Pomaga dostosować się do warunków stresujących i lęków w bardziej przejrzysty, konstruktywny i pewny sposób.

Zachęca osoby do głębszego przyjrzenia się przesłaniom kryjącym się za ich emocjami i zbadania, skąd te reakcje mogą wynikać. Uczy ich rozpoznawania części siebie, którym należy dać głos. Mieszanka będzie współpracować z osobami, zadając trudne pytania, dlaczego nie czują się bezpiecznie i jaka część ich samych wymaga uwagi. Ostrzega, że samoocena i wstręt do samego siebie są funkcjami wewnętrznego krytyka i powodują tylko dalszą traumę już przytłoczonej duszy. Adaptiv uczy potrzeby życzliwości wobec samego siebie i samoakceptacji bez względu na to, gdzie się znajdują w swojej podróży.

Delikatnie przekazuje prawdę, że większość życia jest poza możliwością kontrolowania, a bezpieczeństwo można znaleźć tylko w ramionach Boskości. Zaproszenie płynące z tej mieszanki polega na tym, aby nie robić kolejnego kroku w pojedynkę, gdy boska miłość oferuje swoją łaskę, współczucie i schronienie, w którym można się oprzeć.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Scroll to top