Czy warto zrobić zdjęcie biznesowe u fotografa?

To zadziwiające, że w świecie, gdzie obraz ma tak ogromne znaczenie, wciąż zdarzają się sytuacje, w których do profesjonalnego CV załącza się... Zdjęcie z wakacji. Nie ma nic gorszego niż doskonały życiorys okraszony całkowicie nieprofesjonalnym zdjęciem. Oczywiście znane przysłowie mówi, że: „Nie ocenia się książki po okładce” i nie należy wykluczać kandydata tylko przez to, że nie odpowiada nam jego aparycja, ale pamiętajmy, że w przypadku takich zdjęć nie chodzi o wygląd, tylko o profesjonalizm.

 

Większość ludzi jest wzrokowcami i buduje pierwsze wrażenie na podstawie tego, co widzi. Rekruterzy nie są wyjątkiem od tej reguły. Dlatego tak ważna jest dbałość o to, żeby prezentować się profesjonalnie nie tylko na piśmie, ale również – obrazie. Zresztą, aplikacja na pożądane stanowisko to nie jedyna sytuacja, w której ma znaczenie to, jak wyglądamy na zdjęciu. Również osoby prowadzące własny biznes, strony w mediach społecznościowych, te aktywnie działające w polityce, a także pracujące z ludźmi powinny dbać o to, żeby swoim wyglądem budzić zaufanie i zachęcać do skorzystania z ich usług.

Pisząc jednym zdaniem – odpowiednie biznesowe zdjęcie przekłada się na nasz sukces w każdej branży. Oczywiście biznesowe zdjęcie wcale nie oznacza, że musimy zachować kamienny wyraz twarzy i wyglądać na nim, jak byśmy się wybierali na pogrzeb. Wystarczy zadbać o schludny wygląd, odpowiednie tło i jakość samego zdjęcia.

Zdjęcie robione profesjonalnym sprzętem w moim studio fotograficznym, z wykorzystaniem odpowiedniego tła będzie z pewnością wyglądało lepiej, niż takie wykonane smart fonem na tle ściany w domu. Biznesowa sesja fotograficzna w profesjonalnym studio to rodzaj inwestycji, dzięki której uda się nam pozyskać więcej klientów.

Jako doświadczony fotograf doskonale wiem, że wygląd ma ogromne znaczenie, dlatego przeprowadzane przeze mnie sesje zdjęciowe o charakterze biznesowym są przygotowywane w taki sposób, żeby jak najlepiej ukazywały zarówno Twój profesjonalizm, jak i osobowość. Dzięki moim zdjęciom będziesz wyglądać na człowieka sukcesu, którym jesteś, ale przy tym zachowam Twoją naturalną osobowość. Twoją prezencją zajmie się profesjonalna makijażystka, która zadba o to, żeby podkreślić atuty Twojego wyglądu i zatuszować ewentualne niedoskonałości. Warto przy tym zaznaczyć, że makijaż do zdjęcia powinien odrobinę różnić się od tego, który wykonuje się na co dzień, dlatego w kwestii wizażu lepiej zaufać specjalistce

Profesjonalne, biznesowe zdjęcie to oczywiście jedynie dodatek do Twojego doświadczenia i umiejętności, ale warto nie zaniedbywać tego szczegółu. Dzięki odpowiedniej fotografii Twoja prywatna strona internetowa czy CV będą wyglądały o wiele lepiej i pomogą Ci przyciągnąć uwagę zarówno rekruterów, jak i nowych klientów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Scroll to top