DLACZEGO doTERRA? Dlaczego akurat olejki z tej firmy?

Jest kilka rzeczy, które przekonały mnie do używania olejków doTERRA. Będzie długo ale to dlatego, że jest sporo rzeczy, za które lubię doTERRA. A u osób, które dopiero poznają świat aromaterapii jest zawsze dużo wątpliwości czy aby na pewno doTERRA jest tego warta. Mam nadzieję, że ten post rozwieje choć trochę Twoich wątpliwości ????

JAKOŚĆ PRODUKTU

Certyfikat CPTG
To przede wszystkim! I tu jest sporo do powiedzenia. 
Firma doTERRA przykłada szczególną wagę do jakości swoich produktów. Olejki eteryczne dostępne w doTERRA są poddawane rygorystycznym badaniom i testom, aby zapewnić ich najwyższą jakość. Certyfikat Czystości doTERRA® (CPTG - Certified Pure Tested Grade – Czysta Testowana i Certyfikowana jakość) to złożony proces badań, który gwarantuje, że olejki eteryczne nie zawierają zanieczyszczeń, metali ciężkich ani innych substancji szkodliwych dla zdrowia. To oznacza, że jako klient doTERRA możesz być pewna, że otrzymujesz produkty najwyższej jakości, które będą w tym wypadku w 100% czyste. skuteczne i bezpieczne. Certyfikat CPTG został stworzony przez doTERRA, dlatego, że nie ma na świecie żadnej instytucji, która bada olejki w celu sprawdzenia ich czystości. doTERRA przeprowadza takie badania w swoich a także zewnętrznych laboratoriach na kilku etapach produkcji olejków, aby zagwarantować klientowi jego najlepszą jakość.

Firma doTERRA promuje transparentność w zakresie jakości swoich produktów, udostępniając wyniki testów jakości publicznie i umożliwiając dostęp do tych informacji klientom. Na stronie SourceToYou.com możesz wpisać numer ID każdego olejku eterycznego doTERRA, który znajduje się na denku buteleczki. Tam sprawdzisz wyniki badań przeprowadzonych na konkretnej partii olejku. Badania te (chromatografia gazowa i chiralna, spektrometria mas, analiza izotopowa, badanie mikrobiologiczne) wykluczają zawartość tańszych domieszek, syntetycznych zamienników, mikrobów i metali ciężkich.

Rośliny zbierane w swoim naturalnym środowisku.
Kolejna rzecz, która w znacznym stopniu wpływa na jakość produktu, to miejsce, w którym rosną rośliny. Ważne jest aby roślina rosła i była zbierana w swoim naturalnym środowisku. Lawenda ma najlepsze warunki w Bułgarii, cynamon na Sri Lance i Madagaskarze a imbir w Kenii. Rośliny, które są hodowane w krajach dla nich nieodpowiednich ze względu na klimat, nie dadzą nam najlepszej jakości i skutecznego olejku eterycznego. Do tego dochodzi jeszcze okres zbiorów i destylacji od momentu zbioru. Po wielu badaniach doTERRA już wie, że Magnolia musi być zbierana o konkretnej porze dnia i destylowana w określonym czasie od momentu zbiorów. To wiąże się z tym, że destylarnia musi być w odpowiedniej odległości od pola aby wykorzystać jak największe możliwości rośliny. Inaczej olejek nie będzie tak skuteczny albo jego jakość będzie słabsza.

Cena adekwatna do jakości
No i też bardzo ważna rzecz, która pokazuje nam, że doTERRA ma świetne olejki, to ich cena. Trzeba przyznać, że nie są to tanie olejki. Powiedziałabym, że doTERRA to Porsche wśród olejków na rynku. Ale nie bez powodu. Wyobraź sobie, że do produkcji jednej buteleczki 15ml olejku Lawendowego potrzeba 8 kg lawendy, do produkcji olejku cytrynowego około 60 cytryny, do jednego z droższych olejków, różanego, kilkadziesiąt worków samych płatków róż a do olejku z mięty pieprzowej kilogram świeżej mięty. Koszt samego materiału na taką buteleczkę już może być bardzo duży (zwłaszcza przy róży czy jaśminie). Do tego trzeba dodać jeszcze koszt zbiorów, transportu, destylacji, pakowania, exportu, magazynowania i marże dla sprzedawcy w aptece czy drogerii. Tak więc czy cena czystego olejku w 100% składającego się z jednego składnika może być taka niska? Jeśli mały bukiecik świeżej lawendy kosztuje 15-25zł to jakim cudem olejek z tego kwiatu może kosztować tyle samo? Ile kropel czystej lawendy jest w takiej buteleczce a ile wlanego oleju bazowego lub innych substancji?

Można jeszcze się zastanawiać, dlaczego na tanich olejkach jest napisane, że jest to 100% czysty olejek a jego cena nie jest większa niż np. 30 zł. Może być tam 100% czystego olejku ale czy jest to 100% tego olejku na 100% butelki czy 100% czystego olejku na 2% butelki? Tego już nie wiemy.

Olejki, które znajdziemy w aptece czy drogeriach są uznawane za eteryczne olejki zaliczające się do kategorii kosmetycznych. W związku z tym obowiązuje je system INCI (ang. International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) czyli Międzynarodowa Nomenklatura Surowców Kosmetycznych. Mówiąc prościej, jest to po prostu lista składników kosmetyku, których nazwy zostały ujednolicone. System INCI obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, czyli zgodnie z tym, na każdym kosmetyku powinien być poddany skład. Są jednak wyjątki: składnik nie musi być podany jeśli jest go mniej niż 1% w składzie. Za składniki produktu nie są też uważane nośniki kompozycji zapachowych i aromatycznych, rozpuszczalniki, zanieczyszczenia w stosowanych surowcach, a także dodatkowe materiały techniczne, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Tak więc na składzie “naturalnego olejku” z apteki nie koniecznie jest opisane to co tam w środku jest i nadal jest to zgodne z prawem.

PROGRAM ŹRÓDEŁ

doTERRA prowadzi program źródeł, w ramach którego monitoruje uprawy i zbieranie surowców na całym świecie, dbając o to, aby rośliny były hodowane i zbierane w odpowiednich warunkach. Na jakość olejku eterycznego ma wpływ: nasłonecznienie, ilość opadów, jakość gleby, wiatry, sposób uprawy, ukształtowanie terenu, pora zbiorów rośliny (czasem nawet godzina), czas destylacji od zbioru, oraz część rośliny z której jest destylowany olejek. Olejki eteryczne pozyskiwane z roślin uprawianych w naturalnych warunkach lub z dzikich zbiorów są często uważane za wyższej jakości niż te pozyskiwane z roślin hodowlanych.

OPINIE I REKOMENDACJE

doTERRA cieszy się uznaniem i pozytywnymi opiniami od klientów na całym świecie nie bez powodu. Produkty tej firmy są również często rekomendowane przez profesjonalistów w dziedzinie aromaterapii, medycyny naturalnej i innych dziedzin związanych z zastosowaniem olejków eterycznych. Co ważne, firma ma rekordowe utrzymanie klientów, bo aż 65% (dane z 2023r.) klientów wraca po ich produkty. Mówi się, że to baarddzo dużo. To może oznaczać tylko jedno - produkty są po prostu super. Gdyby nie świetnej jakości produkt, który działa skutecznie, aż tylu klientów nie wracało by po ich olejki ponownie.

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

Jeśli już zdecydowałam się na zaproszenie olejków do mojego życia to zapewne będę kupowała je regularnie a z czasem może i więcej, bo będę odkrywać coraz większe ich możliwości zastosowania. Mogę kupować olejki w innej firmie, ale w doTERRA będę miała za zakupy - olejki za darmo. Za każde zakupy i opłaconą przesyłkę w doTERRA dostajesz punkty, które później możesz wymienić na olejki albo inne produkty. W pierwszym roku używania olejków, robiłam nieregularne zakupy i nazbierałam punkty, które wymieniłam na olejki o wartości 215 zł. Czy to nie jest fajna opcja wynagradzania lojalności swoich klientów? Mnie to przekonuje aby używać ich produktów. Za zakupy u innych dostawców nie dostaję punktów i darmowych produktów.

Z programu lojalnościowego można mieć jeszcze wiele innych korzyści, ale myślę sobie, gdyby produkty były słabe, to żaden program lojalnościowy nie zatrzymałby klienta jakkolwiek cudowny by nie był. A już na pewno nie 65% klientów. Tak jak pisałam wcześniej, do doTERRA wraca aż 65% klientów, którzy już wcześniej kupili u nich produkt. Mnie to przekonuje. 

Do tego są jeszcze inne wspaniałe rzeczy, które robi doTERRA. Z początku wydawało mi się, że to tylko ściema i tylko tak gadają, że robią takie super pomocne, charytatywne rzeczy. Ale zgłębiając temat zauważyłam, że to nie może być oszustwo. Wszystko widać na filmach i relacjach na instagramie, nie tylko u założycieli doTERRA ale także u zwykłych dziewczyn/kobiet jak ja, które pracują z olejkami i jeżdżą w te miejsca z firmą na zorganizowanych przez doTERRA wyjazdach. Doświadczają tego na własnych oczach. A co to jest? Już piszę...

ETYCZNE POZYSKIWANIE SUROWCÓW

doTERRA angażuje się w etyczne pozyskiwanie surowców, co ma ogromne znaczenie nie tylko dla jakości produktów, ale także dla społeczności i środowiska. Firma współpracuje bezpośrednio z rolnikami i lokalnymi wspólnotami na całym świecie, aby zapewnić uczciwe warunki pracy oraz ochronę środowiska naturalnego. Dzięki projektowi Co-Impact Sourcing™ doTERRA wpływa pozytywnie na życie wielu ludzi i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju regionów, z których pozyskuje surowce. Wspiera i edukuje rolników jak dbać o ziemię aby wydawała plony przez kolejna dziesiątki lat, myśląc o tym by rodziny miały pracę przy uprawie z pokolenia na pokolenie. Ale także myśląc o sobie, by mieć pewny i stały dostęp do najlepszej jakości roślin i ziemi na wiele lat.

WSPARCIE SPOŁECZNE

Healing Hands Foundation, działająca przy doTERRA, prowadzi wiele projektów społecznych. Firma i jej fundacja zaangażowane są w udzielanie pomocy humanitarnej, dostarczanie czystej wody, wsparcie edukacji, opiekę medyczną i wiele innych działań na rzecz społeczności na całym świecie. To sprawia, że każdy zakup produktów doTERRA ma również wpływ na poprawę jakości życia innych ludzi. Dlatego głoszą hasło: Dobro po obydwu stronach kropli.
Więcej o misji i historii doTERRA możesz poczytać na ich stronie doTERRA.com

EDUKACJA

doTERRA dba o edukację swoich klientów. Firma oferuje dostęp do obszernej bazy wiedzy na temat olejków eterycznych, ich zastosowań i korzyści. Klienci mogą uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i seminariach, które pomagają zrozumieć, jak właściwie korzystać z olejków eterycznych w celu poprawy zdrowia i dobrostanu. Wiele z tych informacji możesz mieć za darmo.

To tyle 😀 Mam nadzieję, że przetrwałaś i pomogłam Ci lepiej zrozumieć całą ideologię firmy doTERRA.

Idź do wpisu: Jak stosować olejki eteryczne?

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Scroll to top